Manžel po převozu záchrannou službou zemřel v nemocnici. Jak to, že s námi po resuscitaci mluvil a za 9 hodin zemřel?
Dobrý den,
rychlá záchranná služba odvezla mého manžela 21.12.2018 do Thomayerovy nemocnice neb předtím tam ležel na interně a záchranná služba s ním přijela kolem 22.hodiny a ráno v 7.00 hod. mi 22.12.2018 volali, že manžel zemřel. Byl strašně hubený a doma nejedl a nepil. Posílám foto z jeho dokumentace, kde je morfium a zkratka DNR, nechápu jak mohl po resuscitace v sanitce a dokonce v nemocnici s námi mluvit, do rána během 9 hodin zemřít? Foto nelze poslat. Měl 53 kg a 185 výšku a bylo mu 68 let a v nemocnici měl špatnou výživu a nebo vůbec žádnou, ale umřít nechtěl. Během pobytu v nemocnici utíkal, chtěl pryč, dokonce sám v bundě seděl na okně v chodbě a pak z něho udělali sebevraha, ale psycholožka potvrdila, že chtěl domů. Pak ho přivazovali za ruce a dali plenu a my nic nevěděli, nikdo za 14 dní nám nevolal ani o nemoci atd. nic. Manžel pracoval a nikdy nebyl nemocný a po 14 dnech v nemocnici zemřel a i po záchranné službě... strašný.
Děkuji za odpověď
Alena
Vážená Aleno,
váš manžel zemřel v nemocnici poté, co byl odvezen záchrannou službou. Píšete, že byl hodně hubený, nejedl a nepil, dostal morphin a v dokumentaci byla uvedena zkratka DNR. Zároveň píšete, že nikdy nebyl nemocný — není pak zřejmé, z jakého důvodu pobýval na interním oddělení.
Doporučila bych vám obrátit se na ošetřující lékaře s tím, že byste ráda porozuměla tomu, co se vlastně dělo. Hubnutí, nechutenství, hospitalizace na interním lůžku, podávání morphinu a DNR (to znamená, že u pacienta nemá být prováděna resuscitace) mě vede k domněnce, že byl velmi vážně nemocen a naděje na záchranu jeho života i při využití zmiňované resuscitace nebyla reálná. Pokud manžel nevydal zákaz podávání informací, pak máte možnost nahlédnout do jeho dokumentace včetně protokolu o ohledání zemřelého a případně také zprávy z pitvy, pokud byla provedena. Více vám bohužel nejsem schopna napsat.
S pozdravem
MUDr. Irena Závadová